Mass Arıtma, Çocuk Böbrek Vakfı’nın ”Çocuklar Su İçmeli Kampanyası”na sponsor oldu. Çalışmalar 2013 senesinden beri devam ediyor.

Böbrek hastası çocuklara maddi ve manevi her türlü yardımda bulunmaya çalışmak üzere gönüllü olarak kurulmuş olan Çocuk Böbrek Vakfı ile bu yıl 31. Kuruluş yıldönümünü kutlayan ve atık su arıtma sektörünün öncülerinden olan MASS Arıtma, ”Çocuklar Su İçmeli Kampanyası” için el ele verdi.

Bu kampanya ile ilköğretim okullarında böbrek sağlığı ile ilgili eğitimler verilerek, çocukları ve ailelerini bilinçlendirmek, sağlıklı toplum oluşturmaya katkıda bulunmak ve toplumun bu konudaki duyarlılığını artırmak amaçlanmaktadır.

Neden Su İçmeli?

Su, yaşamın kaynağıdır. Bir insan yemek yemeden yaklaşık bir ay hayatta kalabilir, ancak susuz bir hafta dayanabilir. Buna rağmen su hakkındaki bilgilerimiz kısıtlıdır. İhtiyacımız olan su miktarını tam olarak içmemekte ve organlarımıza gereken desteği tam olarak vermemekteyiz.

Su hakkındaki bilgilerimizi genişletmek ve özellikle çocuklarımızı bilinçlendirmek amacıyla Çocuk Böbrek Vakfı ile Mass Arıtma A.Ş. işbirliği kapsamında “Çocuklar Su İçmeli“ kampanyası başlatılmıştır.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ”Ortak Paydamız Su”

5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlikleri haftasında MYK & Mass Sportboats Yelken Yarışları düzenlendi.

31 Mayıs 2014 günü Marmara Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde ve Mass Arıtma Sistemleri A.Ş. sponsorluğunda, toplam dört yarıştan oluşan MYK 2014 Sportboats Trofesi yarışları düzenlendi.

Caddebostan parkurunda düzenlenen organizasyon, toplam dört yarıştan oluşan MYK 2014 Sportboats Trofesi’nin ilk yarışı olma özelliğini taşıyor. Geçen yıl ilki düzenlenen MYK & MASS Sportboats yarışlarına bu yıl 15 adet yelkenli tekne katıldı. Söz konusu yarışın tekne kayıt ücretleri geçen sene olduğu gibi bu yıl da MYK Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında Çocuk Böbrek Vakfı’na bağışlandı.

Çevre koruma teknolojileri alanında yaptığı projelerle hem su kaynaklarının hem de deniz ortamının kirlilik önleme çalışmalarına katkı sağlayan MASS Arıtma Sistemleri A.Ş., Sedat Soybay ve ekibi ile birlikte MASS adını verdikleri yelkenli tekne ile yarışlara katıldı.

Yorucu ve keyifli yarışların ardından yelkenciler, Marmara Yelken Kulübü’nde, Mass sponsorluğunda devam eden yemekli ödül töreniyle kupalarını aldılar. Yelkencilerin büyük bölümünün katıldığı tören geleneksel hediye çekilişi ile sona erdi.

Ortak paydaları yaşam kaynaklarımızdan “su” olan MASS Arıtma Sistemleri A.Ş., Çocuk Böbrek Vakfı ve Marmara Yelken Kulübü’nün bir araya gelerek Dünya Çevre Günü etkinlikleri haftasında düzenlediği yelken yarışı Türkiye’de bu anlamda bir ilk oldu.

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

MASS ARITMA

Atık Yönetimi Ltd. Logo Tales Arıtma Logo

MASS ARITMA SİSTEMLERİ İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
Altayçeşme Mahallesi Çamlı Sokak No: 21, 34843 Maltepe - İstanbul
Telefon: +90 (216) 301 1140 pbx
Faks: +90 (216) 301 1144
E-posta: info@massaritma.com

Çalışan Aydınlatma Metni