Kapaklar

Kanal Kapakları

Su ve atıksu arıtma tesislerinde kanallardaki akışın kontrolü penstok kapaklar ile yapılmaktadır.

MASS’ın kanala monte tip kapakları, bu amaca hizmet etmek üzere dikdörtgen şekilli olarak karbon çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş kapaklardır. Sızdırmazlık, kapakların üç kenarında P,V ve çift dudaklı tip kauçuk contaların kullanımı ile sağlanmakta ve 1 m conta boyu için 0,4 litre/dk gibi çok küçük sızdırma değerlerine ulaşılmadır. MASS, yapılara özel dizaynlar ile ihtiyaca uygun özel kapak üretimi de yapmaktadır.

Referanslar için lütfen tıklayın!

MAN 1100 Broşürü

Duvar Kapakları

Duvar tipi penstoklar, su ve atıksu arıtma tesislerindeki tank ve havuz yapılarında akışı kontrol etmek ve izolasyon sağlamak amacı ile kullanılırlar.

Sızdırmazlık, kapakların dört kenarında P,V ve çift dudaklı tip kauçuk contaların kullanımı ile sağlanmakta ve 1 m conta boyu için (5 m on seat veya 4 m off-seat basınç altında) 0,4 litre/dk gibi çok küçük sızdırma değerlerine ulaşılmadır. Duvar kapaklarının geniş bir boyut aralığı bulunmakta ve kapatılacak açıklığa ve maruz kalacağı basınca göre özel dizayn yapılmaktadır.

Referanslar için lütfen tıklayın!

MAN 1200 Broşürü

Savak Tipi Kapaklar

MASS savak kapakları, su ve atıksu tesislerindeki yapılarda su seviyesi kontrolünde kullanılması amacıyla üretilen duvara monte tip kapaklardır. Savak kapakları da diğer tiplerde olduğu gibi çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilir ve sızdırmazlıkları üç kenarında P,V ve çift dudaklı tip kauçuk contaların kullanımı ile sağlanır. Savak kapakları, geniş bir boyut aralığında üretilmekte, kapatılacak açıklığa, kontrol edilecek seviye farkına göre özel olarak dizayn edilmektedir.

Referanslar için lütfen tıklayın!

MAN 1500 Broşürü

Stoplog

Stoploglar, su alma yapılarında, su ve atıksu arıtma tesislerinde, akışı kontrol etmek amacı ile yaygın olarak kullanılan kapaklardır. Stoploglar, diğer tiplerde olduğu gibi çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir ve atıksuyun etkilerine karşı dayanıklıdır. Stoploglar tek parça olarak yapılabildiği gibi, daha esnek kullanım gerektiren uygulamalarda segmentler halinde parçalı olarak da üretilmektedir.

Referanslar için lütfen tıklayın!

 

Atık Yönetimi Ltd. Logo Tales Arıtma Logo

MASS ARITMA SİSTEMLERİ İNŞAAT SANAYİ ve TİCARET A.Ş.
Altayçeşme Mahallesi Çamlı Sokak No: 21, 34843 Maltepe - İstanbul
Telefon: +90 (216) 301 1140 pbx
Faks: +90 (216) 301 1144
E-posta: info@massaritma.com

Çalışan Aydınlatma Metni