Kanal Penstocks

Su ve atıksu arıtma tesislerinde kanallardaki akışın kontrolü penstocks ile yapılmaktadır.

MASS’ın kanala monte tip penstocks, bu amaca hizmet etmek üzere dikdörtgen şekilli olarak karbon çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş kapaklardır. Sızdırmazlık, penstocks üç kenarında P,V ve çift dudaklı tip kauçuk contaların kullanımı ile sağlanmakta ve 1 m conta boyu için 0,4 litre/dk gibi çok küçük sızdırma değerlerine ulaşılmadır. MASS, yapılara özel dizaynlar ile ihtiyaca uygun özel penstocks üretimi de yapmaktadır.

MAN 1100 Broşürü

MAN 1100 Broşürü_ENG

Referanslar için lütfen tıklayın!


Duvar Penstocks

Duvar tipi penstoklar, su ve atıksu arıtma tesislerindeki tank ve havuz yapılarında akışı kontrol etmek ve izolasyon sağlamak amacı ile kullanılırlar.

Sızdırmazlık, penstocks dört kenarında P,V ve çift dudaklı tip kauçuk contaların kullanımı ile sağlanmakta ve 1 m conta boyu için (5 m on seat veya 4 m off-seat basınç altında) 0,4 litre/dk gibi çok küçük sızdırma değerlerine ulaşılmadır. Duvar penstocks geniş bir boyut aralığı bulunmakta ve kapatılacak açıklığa ve maruz kalacağı basınca göre özel dizayn yapılmaktadır.

MAN 1200 Broşürü

MAN 1200 Broşürü_ENG

Referanslar için lütfen tıklayın!


Savak Tipi Penstocks

MASS savak penstocks, su ve atıksu tesislerindeki yapılarda su seviyesi kontrolünde kullanılması amacıyla üretilen duvara monte tip penstocks. Savak penstocks da diğer tiplerde olduğu gibi çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilir ve sızdırmazlıkları üç kenarında P,V ve çift dudaklı tip kauçuk contaların kullanımı ile sağlanır. Savak penstocks, geniş bir boyut aralığında üretilmekte, kapatılacak açıklığa, kontrol edilecek seviye farkına göre özel olarak dizayn edilmektedir.

MAN 1500 Broşürü

MAN 1500 Broşürü_ENG

Referanslar için lütfen tıklayın!


Stoplog

Stoploglar, su alma yapılarında, su ve atıksu arıtma tesislerinde, akışı kontrol etmek amacı ile yaygın olarak kullanılan penstocks. Stoploglar, diğer tiplerde olduğu gibi çelik veya paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir ve atıksuyun etkilerine karşı dayanıklıdır. Stoploglar tek parça olarak yapılabildiği gibi, daha esnek kullanım gerektiren uygulamalarda segmentler halinde parçalı olarak da üretilmektedir.

Referanslar için lütfen tıklayın!

Ekipman Üretimi