MASS ve Yelkencilerden Çocuk Böbrek Vakfı’na Destek

9 Haziran 2013 günü MYK&Mass Sportboats&Dragon Yelken Yarışları düzenlendi. Marmara Yelken Kulübü ev sahipliği, Mass sponsorluğunda gerçekleşen yarışın geliri, böbrek hastası çocuklara böbrek hastası çocuklara maddi ve manevi her türlü yardım çalışmaları amacıyla kurulmuş, gönüllü bir kuruluş olan Çocuk Böbrek Vakfı’na bağışlandı. 16 teknenin katılımıyla 3 yarış gerçekleşti.
Sportboats’larda; Sedat Soybay ve ekibinin MASS yelkenli teknesinin de dahil olduğu toplam 12 teknenin yarıştığı Division 2’de Sabancı Üniversitesi Yelken Takımı SU Sail birinci, Deniz Harp Okulu DenizKızı13 ekibi ikinci, Kia Tayk Yelken Okulu üçüncü, UNO 1 dördüncü ve MYK 2 Platu 25 beşinci oldu.
Division 1’de ise Şükrü Sanus dümenciliğindeki Farr 25 Ruffles-One Design birinci, Arcora ikinci ve GP 26 Wraceboat2 üçüncü oldu.
3 yarışın gerçekleştiği Dragon sınıfında Ali Acar Doğaner ve ekibi 2 birincilikle lider, Levent Özgen ve ekibi ikinci, Azat Baykal’ın ekibi ise üçüncü oldu.
Yorucu ve keyifli yarışların ardından yelkenciler, Marmara Yelken Kulübü’nde, Mass sponsorluğunda devam eden yemekli ödül töreniyle kupalarını aldılar. Yelkencilerin büyük bölümünün katıldığı tören geleneksel hediye çekilişi ile sona erdi.
Ortak paydaları yaşam kaynaklarımızdan “su” olan MASS Arıtma, Çocuk Böbrek Vakfı ve Marmara Yelken Kulübü’nün bir araya gelerek Dünya Çevre Günü etkinlikleri haftasında düzenlediği yelken yarışı Türkiye’de bu anlamda bir ilk oldu.