Dünya Çevre Gününde ” Ortak Paydamız Su ”

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri haftasında MYK& Mass Sportboats& Dragon Yelken Yarışları düzenleniyor.
Bu yıl kuruluşunun 30. Yılını kutlayan ve çevre teknolojileri sektörünün öncülerinden olan MASS Arıtma İnşaat San. ve Tic. A.Ş., Çocuk Böbrek Vakfı yararına Marmara Yelken Kulübü ev sahipliğinde 8-9 Haziran tarihlerinde düzenlenen SportBoats ve Dragon yarışlarına sponsor oldu.
Çevre koruma teknolojileri alanında yaptığı projelerle hem su kaynaklarının hem de deniz ortamının kirlilik önleme çalışmalarına katkı sağlayan MASS Arıtma, Sedat Soybay ve ekibi ile birlikte MASS adını verdikleri yelkenli tekne ile yarışlara katılacak. Kayıt ücretlerinden elde edilen tüm gelir ise böbrek hastası çocuklara maddi ve manevi her türlü yardım çalışmaları amacıyla kurulmuş, gönüllü bir kuruluş olan Çocuk Böbrek Vakfına bağışlanacak. Ortak paydaları yaşam kaynaklarımızdan “su” olan MASS Arıtma, Çocuk Böbrek Vakfı ve Marmara Yelken Kulübü’nün bir araya gelerek düzenlediği yelken yarışı Türkiye’de bu anlamda bir ilk olacak.
8 -9 Haziran tarihlerinde yapılacak yarışlara Sportboats ve Dragon sınıfı yatlar katılabilecek. Yarışın ilk günü start Caddebostan Marmara Yelken kulübü önünden verilecek. Yarışların 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlamalarına denk gelmesi bu yarışlara ayrı bir önem katacak.
09.06.2013 günü Marmara Yelken Kulübü’nde saat 20:00’de düzenlenecek ödül töreni ile Dragon sınıfı için 1.,2.,3. Lerine ve Sportboats için her alt kategorinin 1.,2. ve 3. lerine ödülleri verilecek.