BAŞKANIMIZ DR. SEDAT SOYBAY: ”MYSK, BÜYÜK BİR AİLE VE DEĞERLER TOPLULUĞUDUR”

Marmara Yelken Spor Kulübü’müzün kuruluşunun 65. yıl kutlamasında Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Sedat Soybay, gecenin önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Soybay, “MYSK, büyük bir aile ve değerler topluluğudur. Bu kulüp, yelken sporuna ve üyelerine verdiği destekle büyük bir mirası temsil ediyor. Bu geceyi yaşamaktan büyük mutluluk duyuyorum ve MYSK ailesini en içten dileklerimle kutluyorum. İyi ki varsın MYSK!” şeklinde konuştu. Kulübün 65 yıl önce, 1958 yılında 9 cesur yürek üyemiz tarafından kurulduğunu, günün anlamını belirten Dr. Sedat Soybay, “65 yıl önce temelleri atılan bu sağlam yapı, sonraki yıllarda sağlam taşlarla güçlendi, yükseldi…” dedi. Başkanımız, kulübün bugünlere sağlıklı bir şekilde ulaşmasının en büyük nedenlerinden birinin üyelerin kulübe bağlılığı ve aralarındaki birlik, beraberlik ve sevginin gücü olduğunu vurguladı. Cumhuriyetin 100. yılında, 65 yaşını kutlayan kulübümüz 52 yaş ortalaması ve 1000’e varan üyesi ile, yaşlanırken gençleşen etkin, dinamik ve saygın bir yapıya sahiptir. Bir kulübün büyüklüğü, arsasının binasının metrekaresi veya üye sayısı değil, bu değerleri taşıması ve bu değerlere sahip çıkması ile orantılıdır. Bize emanet edilen tüm değerleri, emek ve birikimleri koruyup yükseltmek, gelecek nesil üyelerimize en iyi şekilde teslim etmek birinci görevimizdir.” dedi. Konuşmasını noktalarken, Cumhuriyetin 100. yılında başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aramızdan ayrılan üyelerimize minnet, şükran ve saygılarını iletti. “Bu mutlu günümüzde yanımızda olan tüm konuklarımıza teşekkür ediyor, MYSK ailesini yürekten kutluyor, nice yaşlar diliyorum. İyi ki doğdun, iyi ki varsın MYSK…” dedi.

Başkanımız Dr. Sedat Soybay, konuşmasının devamında “Kuruluşumuzun 65. yılını kutladığımız bu gecede bizimle olmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Birlikte yol alırken nice güzel geceleri, bu gecede olduğu gibi yine birlikte kutlamak istiyoruz” dedi.

EROL EVGİNDEN UNUTULMAZ PERFORMANS… 50 YILLIK BİR ANI…

Erol Evgin‘in performansı o kadar muhteşemdi ki, davetliler uzun bir süre boyunca ayakta alkışladılar. Sahnede geçirdiği neredeyse 60 yıl boyunca biriktirdiği anılarından derlediği sevimli anekdotları da misafirlerle paylaşmayı ihmal etmedi. Erol Evgin, “Ben bu kulübün 55 yılının tanığıyım. Üniversite öğrencisi olduğum yıllarda, burada 3 kişilk bir orkestra ile müzik yapıyorduk. Program bitince salonda bulunan üyelerden bazıları, bizleri evlerimize bırakıyordu. Yaşadığım anılarla, Marmara Yelken Spor Kulübü ’nün bende özel bir yeri vardır.” dedi.

Gecenin konukları arasında, bir dönem Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği görevinde bulunmuş Ali Yakıtal ve eşi Gülden Yakıtal da vardı. Erol Evgin, sahnede onlarla ilgili bir anısını şöyle anlattı: “Arkadaşım Ali ile Gülden sevgiliydiler. Ancak ne olduysa aralarına kara kedi girdi ve ilişkileri bozuldu. Ali arkadaşım bunalıma girmişti. Gülden, ailesi ile her hafta bu kulübe gelirdi. Yine bir hafta sonunda geldiklerinde hemen Ali’yi aradım ve ‘Acele gel, Gülden burada’ dedim. Geldiğinde onların çok sevdiği ‘El Cordebes’ şarkısını çalmaya başladık. Ali gitti ve dansa kaldırdı. Önceleri Gülden kalkmak istemedi, ancak bizler de destek verince kalktı ve ondan sonra araları düzeldi. 50 yıldır mutlu bir hayat sürmekteler. Ve şu an onlar da burada, tekrar o dansı burada yapmak üzere kendilerini sahneye davet ediyorum.”

EROL EVGİN MYSK ONURSAL ÜYESİ OLDU..

Gecenin sonunda Başkanımız Dr. Sedat Soybay, sahneye tekrar çıkarak Erol Evgin’e kulüp ve üyelerimiz adına teşekkürlerini iletti. Yönetim kurulu olarak aldıkları kararla kendisini onursal üye ilan ettiklerini açıkladı. Evgin de bu onuru kabul ettiğini ifade ederek, “Her zaman yanınızdayım. Bana düşen ne ise, her zaman yapmaya hazırım. Bu akşamdan büyük keyif aldım, geçmiş yıllara bir yolculuk yapma fırsatı buldum” dedi.

Loading...