GOSB’a Tıp Merkezi Kuruluyor

Gebze OSB’nin 5’nci olağan genel kurulunda mevcut Başkan Vahit Yıldırım ile Adil Kanıöz yarıştı. 126 geçerli oydan 99’unu alan Vahit Yıldırım yeniden başkan seçildi. Başkanlığa yeniden seçilen Vahit Yıldırım, “Lisansımızı kullanıp buraya bir tıp merkezi kurmayı hedefliyoruz” dedi. Gebze Organize sanayi Bölgesi(GOSB)’un 5. Olağan Genel Kurulu GOSB Yönetim Merkezi ve Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede mevcut başkan Vahit Yıldırım ile Adil Kanıöz yarıştı. Kongrede 99 oy alan Vahit Yıldırım yeniden başkan seçildi. Yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başlayan programda ardından divan oluşturuldu. Divan başkanlığına Emre Aksan, yardımcılığını ise Cemre Mızraklı seçildi. Ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okundu.

Programda ilk olarak GOSB Başkanı Vahit Yıldırım bir konuşma yaptı. GOSB çok önemli bir bölge olduğuna dikkat çeken Yıldırım şunları söyledi: “Göreve geldiğimizde GOSB’u dışarıya açtık. Bölgemizde STK’lara kendimizi anlattık. GOSB her hangi bir sorun olduğunda anında çözüm getirilen bir yer oldu. Türkiye ihracatının net yüzde dört buçuğunu GOSB yapıyor. Özellikle stratejik planlar için yatırımcılar ile görüşüyoruz ve revizyonlar yapıyoruz. Bundan sonraki teknopark yatırımları için Tembelova’dan para toplamayacağız. Ayrıca en donanımlı itfaiye GOSB’ta bulunuyor.

Yine Tembelova’da bir itfaiye teşkilatı kurmayı hedefliyoruz. Yapacağımız bu yatırımda Tembelova’dan para toplanmayacak. GOSB meydan binamızda katılımcılarımız var. Buradaki kiracılarımızdan alışveriş yapılmasını istiyoruz. Çünkü burayı yaşatmalıyız. Temmuz ayı itibariyle E-80 Tem otoyolu bağlantısı faaliyete geçecek. Her konuyu genel kurula getirmeliyiz. Lisansımızı kullanıp buraya bir tıp merkezi kurmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en ucuz hizmet bedellerinin olduğu yer GOSB’tur. Yurt dışında bazı yatırımlarımız olacak. Yurt dışmda GOSB hizmet binaları kurmak isliyoruz. Bizler sizlerin vekilleriyiz. Sizlerin önerisi dışında bir şey yapmayacağız.”

Mevcut Başkan Vahit Yıldırım’ın konuşmasının sonrasında başkan adayı olan Adil Kanıöz söz aldı. Kanıöz konuşmasında Yıldırım’ı eleştirerek, “Başkanımızı dinlerken deve hikayesi aklıma geldi. Anlattığı şeylerde çok hata ve çelişki var. Bir plan yapıldığında, yapılan aynen takip edilmelidir. Esas olan buranın planlı olarak yönetilmesidir. 60 milyon yatırım yapılacak ama bunu kim ödeyecek belli değil. Stratejik planın eğitimi ve takibini yapamadık. Çok yanlış bir yoldayız” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların sonrasında oylamaya geçildi. 127 üyenin oy kullanma hakkı olan kurulda 126 üye oy kullanırken, 1 oy sandığa atılmadı. Öte yandan genel kurulda Vahit Yıldırım 99 oy alırken, Adil Kanıöz ise 27 oy aldı.

Vahit Yıldırımın listesi : Ümit Şişmanoğlu, Murat Yasa, Mehmel Celal Savaş, Bahri Büyükakçalı. Denetim Kurulu Asil üyeleri: Mehmel Er, Kemal Kaya. OSBÜK asil temsicileri: Sedat Soybay, Hüseyin Gezer, Bahri Büyükakçalı. ADİL KANIÖZ’ÜN LİSTESİ Adil Kanıöz’ün lislesi: Tolga Baysinop, Ulvi Mangil, Ragıp Tunalılar. Cengiz Turan. Denetim Kurulu asil üyeleri: Ahmel Çaka, A. Bülent Nizamoğlu. OSBÜK Asıl temsicileri: Abdurrahman Öz, Lütfü Örgücü, Hasan Güniz Aper.