Lüleburgaz Atıksu Su Arıtma Tesisi Projesi İlerleme ve Proje Yürüme Kurulu Toplantıları 14-15 Haziran 2012 tarihinde geniş katılımla yapıldı

Lüleburgaz Atıksu Arıtma Tesisi Projesi Yürütme Kurulu toplantısı geniş bir katılımla 14-15 Haziran 2012 tarihlerinde yapıldı. Toplantının ilk gününe Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AB Yatırımlar Dairesi’nden Daire Başkanı Ercan Tortop, Proje Koordinatörü Gamze Türkmen ve Burcu Karadayı, Avrupa Birliği Delegasyonundan Elif Ceyda Torcu, Lüleburgaz Belediyesi’nden Sibel Balta, Gökhan Kaya Atay, Şerif Gümüş, Şennur Gümenç, Müşavir firma NJBU’dan Okyay Bağdat, Seamus Baynes, Günfer Yiğitbaşı, MASS Arıtma’dan Genel Müdür Sedat Soybay, Teknik Koordinatör İsmail Aktaş, Proje ve Taahhüt Müdürü Ömer Özkan ve Lüleburgaz Proje Müdürü Fatih Dolan katıldı . İlk gün, yüklenici MASS Arıtma yetkilileri tarafından projenin ilerleme ve gelişmeleri, karşılaşılan sorunlar ve bundan sonraki iş programı konusunda bilgi aktarıldı.

Heyet üyeleri ilk günkü toplantının ardından yapım çalışmalarını görmek amacıyla tesis sahasını ziyaret ederek gelişmeleri yerinde tespit etti.

Yürütme Kurulu’nun ikinci gününde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Belediye Yetkilileri ve Proje Müşaviri yetkililerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı. İkinci gün toplantısına Çevre ve Şehircilik Bakanı Danışmanı Murat Kara, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AB Yatırımlar Dairesi’nden Daire Başkanı Ercan Tortop, Proje Koordinatörü Gamze Türkmen ve Burcu Karadayı, Avrupa Birliği Delegasyonundan Elif Ceyda Torcu, Lüleburgaz Belediyesi’nden Sibel Balta, Ersin Kayhan, Şerif Gümüş, Şennur Gümenç, Müşavir firma NJBU’dan Okyay Bağdat, Seamus Baynes, Günfer Yiğitbaşı, A. Hamit Ülker katıldı.