Mezitli İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Temeli Atılıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılacak olan Mezitli Atıksu Arıtma Tesisi’nin temel atma töreni, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Burhanettin Kocamaz’ında katılımlarıyla 27 Eylül 2016 Salı günü saat 16.30’da yapılacaktır.

Mersin’in Mezitli ilçesinde yapılacak olan Mezitli Atıksu Arıtma Tesisinin Kandak mevkiinde inşa edileceğini ifade eden MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, projenin Mezitli ilçesinde 384 bin kişiye hizmet vereceğini, 55 bin metreküp/gün kapasitede, karbon, azot ve fosfor giderimli İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi olduğunu, yapım ve 5 yıl süre ile işletilmesi işlerini kapsadığını kaydetti.

Genel Müdür Aybak “ Tesisin finansmanı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’den sağlanan 21 milyon Avro tutarındaki dış kaynaklı krediden karşılanacak olan tesisimiz tüm Mersinimize hayırlı uğurlu olsun. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Burhanettin Kocamaz’ında katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan açılış törenine tüm vatandaşlarımız davetlidir. ’’ dedi.