MYK-MASS Kardeşlik Kupası İçin Geri Sayım

Marmara Yelken Kulübü tarafından MASS Arıtma Sistemleri ana sponsorluğunda ikinci kez düzenlenecek olan “MYK – MASS Kardeşlik Kupası” 15-16 Ekim tarihlerinde yapılacak.

IRC ve Destek sınıflarına açık olarak gerçekleşecek etkinlikte kayıtlardan elde edilecek tüm gelir yine Çocuk Böbrek Vakfı’na bağışlanacak.

İlki geçen yıl bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen MYK-MASS Kardeşlik Kupası’nda ikinci buluşma bu yıl 15-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Kayıtlardan elde edilecek tüm gelirin Çocuk Böbrek Vakfı’na bağışlanacağı etkinlikte ilk gün yatlar İstanbul Boğazı’nda yelken basacak. İkinci gün yarışı ise Caddebostan-Fenerbahçe-Adalar coğrafi parkurunda yapılacak.

MYK-MASS Kardeşlik Kupası için 14 Ekim Cuma günü saat 13.00’a kadar kayıt verilebilecek.

START BÜYÜKDERE’DEN VERİLECEK

15 Ekim Cumartesi günü start 10 dakika uyarısıyla saat 12.00’da Büyükdere’den verilecek. İlk start düdüğü IRC0-1-2 ve 3’ler için çalacak.

Filo, genel güney yönlü startın ardından Çırağan Sarayı önündeki palamar şamandırasını iskelede bırakıp Anadolu Hisarı’na yükselecek. Buradaki şamandırayı da iskelede döecek yatlar, yaklaşık 17.5 deniz mili mesafeli rotalarını Çırağan Sarayı önünde tamamlayacak.

Saat 14.00’dan sonra uyarı işareti verilmeyecek Boğaziçi parkurundaki yarışın zaman sınırı tüm sınıflar için saat 16.00’da dolacak.

Hava koşulları elvermediği takdirde Yarış Kurulu dönüş şamandıralarında “S” kod flaması ile kısa rotada finiş alabilecek.

Çırağan Sarayı palamar şamandırası yaklaşık koordinatı: 41° 02’.490 N – 029° 01’.060 E

İkinci grup olarak start edecek IRC4 ve Destek sınıfları ise Büyükdere’den sonra doğruca Çırağan Sarayı önündeki finiş hattına yönelecek.

Marmara Yelken Kulübü, İstanbul Boğazı’ndaki yarışı izlemek isteyen yarışçıların yakınları ve basın mensupları için 300 kişilik bir seyir teknesi tahsis edildiğini duyurdu.

Seyir teknesi, Beşiktaş İskelesi’nden 10.30, Beylerbeyi İskelesi’nden de 11.00’da hareket ederek konuklarını Büyükdere’deki start hattına taşıyacak.

PAZAR GÜNÜ ROTA ADALAR

MYK-MASS Kardeşlik Kupası’nda 16 Ekim Pazar günü start yine 10 dakika uyarısıyla saat 11.00’da Caddebostan açıklarından genel kuzey yününe verilecek.

IRC0-1-2 ve 3’ler, Marmara Yelken Kulübü önündeki 1 No’lu şamandırayı iskelede döndükten sonra Fenerbahçe Sığlık Çakarı’na (Digavsing) rota koyacak. Ardından Sivriada ve Yassıada iskelede geçilecek, Kınalıada sancakta bırakılacak.

Yaklaşık 17 deniz mili mesafeli rota Marmara Yelken Kulübü önünde tamamlanacak. Saat 15.00’dan sonra uyarı işareti verilmeyecek yarışın zaman sınırı 17.00’da dolacak.

IRC4 ve Destek sınıflarının yaklaşık 11 millik rotası ise şöyle:

Start (startların yönü genel kuzey) – 1 No’lu şamandıra iskelede (Marmara Yelken Kulübü önünde) – Fenerbahçe Sığlık (Digavsing) Çakarı iskelede – Kınalı Ada iskelede – Finiş (Marmara Yelken Kulübü önünde).

Her iki günde Yarış Kurulu kararıyla yarışların süresine 30 dakika ek yapılması da söz konusu.

MYK-MASS Kardeşlik Kupası’nın ödül töreni 17 Ekim Pazartesi günü saat 19.30’da Marmara Yelken Kulübü Caddebostan Tesisleri’nde düzenlenecek.