Sanayiciler ‘Yıldırım’ Dedi

GOSB’DA BAŞKAN DEĞİŞMEDİ Sanayiciler ‘Yıldırım’ dedi Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nin 5’nci olağan genel kurulunda mevcut başkan Vahit Yıldırım ile Adil Kanıöz yarıştı. 126 geçerli oydan 99’unu alan Vahit Yıldırım yeniden başkan seçildi. GOSB Yönetim Merkezi ve Sosyal Tesisleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Divan başkanlığına Emre Aksan, yardımcılığına ise Cemre Mızraklı seçildi. Ardından yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okundu.

Programda ilk olarak Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Başkanı Vahit Yıldırım bir konuşma yaptı. Yıldırım konuşmasında, “Göreve geldiğimizde GOSB’u dışanya açtık. Bölgemizde STK’lara kendimizi anlattık. GOSB her hangi bir sorun olduğunda anında çözüm getirilen bir yer oldu. Türkiye ihracatının net yüzde dört buçuğunu GOSB yapıyor. Özellikle stratejik planlar için yatırımcılar ile görüşüyoruz ve revizyonlar yapıyoruz. Bundan sonraki teknopark yatırımları için Tembelova’dan para toplamayacağız. Aynca en donanımlı itfaiye GOSB’ta bulunuyor. Yine Tembelova’da bir itfaiye teşkilatı kurmayı hedefliyoruz. Yapacağımız bu yatınmda Tembelova’dan para toplanmayacak. GOSB meydan binamızda katılımcılarımız var. Buradaki kiracılarımızdan alışveriş yapılmasını istiyoruz. Çünkü burayı yaşatmalıyız. Temmuz ayı itibariyle E-80 Tem otoyolu bağlantısı faaliyete geçecek. Her konuyu genel kurula getirmeliyiz. Lisansımızı kullanıp buraya bir tıp merkezi kurmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en ucuz hizmet bedellerinin olduğu yer GOSB’tur. Yurt dışında bazı yatırımlarımız olacak. Yurt dışında GOSB hizmet binaları kurmak istiyoruz. Bizler sizlerin vekilleriyiz. Sizlerin önerisi dışında bir şey yapmayacağız” ifadelerini kullandı.

Mevcut başkan Vahit Yıldınm’ın konuşmasının ardından başkan adayı olan Adil Kanıöz söz aldı. Kanıöz konuşmasında Yıldırım’ı eleştirerek, “Başkanımızı dinlerken deve hikayesi aklıma geldi. Anlattığı şeylerde çok hata ve çelişki var. Bir plan yapıldığında, yapılan aynen takip edilmelidir. Esas olan buranın planlı olarak yönetilmesidir. 60 milyon yatırım yapılacak ama bunu kim ödeyecek belli değil. Stratejik planın eğitimi ve takibini yapamadık. Çok yanlış bir yoldayız” diye konuştu. Yapılan konuşmaların sonrasında oylamaya geçildi. 127 üyenin oy kullanma hakkı olan genel kurulda 126 üye oy kullanırken, 1 oy sandığa atılmadı. Genel kurulda Vahit Yıldırım 99 oy alırken, Adil Kanıöz ise 27 oy aldı.

Vahit Yıldırım’ın listesi: Ümit Şişmanoğlu, Murat Yasa, Mehmet Celal Savaş, Bahri Büyükakçalı. Denetim Kurulu Asil üyeleri: Mehmet Er, Kemal Kaya. OSBÜK asil temsilcileri: Sedat Soybay, Hüseyin Gezer, Bahri Büyükakçalı.